Časté dotazy

Proč název Ponavia rezidence?

Název Ponavia je odvozen od říčky Ponávky, která se dříve nacházela v blízkém okolí. Vyjadřuje blízký vztah k lokalitě, přírodě a kvalitě bydlení.

Kde se bude bytový dům Ponavia rezidence II nacházet?

Novostavba Ponavia Rezidence II se nachází na rohu ulic U Červeného mlýna a Střední v městské části Královo Pole. Lokalita je těsně přiléhající středu města Brna a splňuje veškeré požadavky současného městského bydlení. Do centra se dá bez problémů dostat pěšky či na kole.

Hned vedle objektu se nachází královopolský Kaufland, z druhé strany je první etapa projektu Ponavia rezidence, ve které již rok bydlí nových 78 spokojených obyvatel.

Kolik bytů je součástí projektu?

Novostavba Ponavia Rezidence nabízí 104 bytů a 6 townhousů. Townhousy představují zcela nový koncept bydlení. Technicky se jedná o mezonetové byty, ale prakticky si v nich užijete veškeré pohodlí bydlení v rodinném domě se zahradou, vlastní garáží a dostatečným prostorem.

Jaké dispozice Ponavia rezidence nabízí?

V bytovém domě naleznete jednopokojové až čtyřpokojové dispozice o velikostech od 33 m2 do 116 m2. Specifickým produktem je 6 townhousů ve vnitrobloku, které nabízejí komfort bydlení v rodinném domě se zahradou. A to přímo na dosah centra města.

Kdy budou byty dokončeny?

Byty budou předány klientům k nastěhování v polovině roku 2020.

Jaké jsou možnosti financování bydlení Ponavia rezidence?

V rámci bytového komplexu Ponavia rezidence II poskytuje společnosti TRIKAYA svým klientům nejvýhodnější platební kalendář na trhu – bez žádných průběžných splátek. Jednoduše zaplatíte pouze 20 % kupní ceny bytu po podpisu smlouvy o smlouvě budoucí kupní a zbytek až po kolaudaci. Bydlení je samozřejmě možné financovat pomocí jakéhokoliv dostupného finančního produktu na českém trhu (stavební spoření, hypoteční úvěr i různé kombinace finančních produktů). Při financování bydlení formou hypotečního úvěru nabízíme výhodné individuální podmínky ve spolupráci se společností HypoPortal. 

Co znamená, že je stavba energeticky úsporná?

Pro stavbu jsou použity velmi kvalitní materiály a postupuje se podle nejpřísnějších ekologických norem. Ty zaručují výraznou úsporu energií. Velkým přínosem je především použití vápenopískových cihel, které vyhovují nejvyšším nárokům na kvalitu pasivních a nízkoenergetických staveb.

Bude mít bytový dům Ponavia rezidence i bezbariérový přístup?

Celý objekt je řešen částečně bezbariérově. Ve všech vchodech jsou výtahy, které umožňují bezbariérový přístup do bytů. Šířky dveří odpovídají standardům moderního bydlení, ne všechny ovšem umožňují průjezd invalidním vozíkem.